کتاب عاشق

اثر مارگریت دوراس از انتشارات اختران - مترجم: قاسم روبین-دهه 1980 میلادی

این کتاب به نوعی خودزندگی‌نامه مارگریت دوراس است که در یک برش زمانی از دوره‌ی نوجوانی‌اش، به روایت مکان- زمان و آدم‌های اطرافش می‌پردازد. در مستعمره‌ی هندوچین، یک مرد چینی پولدار عاشق دختر پانزده ساله‌ای می‌شود که با کرجی در حین گذر از رودخانه است. راوی گاه دخترک، گاهی دانای کل و بعضن پیرزنی است که خاطرات جوانی‌اش را تعریف می‌کند و در حین روایتْ ما را با شخصیت‌های اطاف دخترک و خصوصیات اجتماعی- روان‌شناسی آنان آشنا می‌سازد.
آن‌چه موجب فروش جهانی موفق کتاب تحت عنوان «رمان نو» شد، ماجرای آن نیست، بلکه عدم التزام دوراس به رعایت کلیشه‌های رایج رمان‌نویسی یا خاطره‌نگاری محض و در نتیجه نگارش آزادانه و بی‌قید و بند اوست. دیدگاه روان‌کاوانه و تصویرپرداز دوراس، گرچه در جاهائی بی‌ربط می‌نماید، اما حاکی از هوش نویسنده در جهت جلب و انگیزش مخاطب عام است تا حدی که «عاشق» به عنوان نمونه‌ای از ادبیات روان‌شناسی معرفی می‌شود. خاطرات تراژیک نویسنده که به صورت یک مجموعه صیقل‌شده و آماده‌ی ارائه است، باعث می‌شود که زمان روایت بصورت پاندولی در حال رفت و بازگشت در حال و گذشته باشد. زبان سیال و عریان دوراس به پخته‌گی لازم رسیده تا از عشق، لذت، بدنامی، گناه و تنفر، هرچند با ابهام و ایجاز، اما به سادگی سخن گوید و به درد زیستن اعتراف کند.


خرید کتاب عاشق
جستجوی کتاب عاشق در گودریدز

معرفی کتاب عاشق از نگاه کاربران
نور از آسمان پر از آب و هوای شفافیت خالص، در سکوت و بی حرکتی افتاد. هوا آبی بود، شما می توانید آن را در دست خود نگه دارید. آبی. آسمان در حال تشدید درخشندگی نور بود. شب همه چیز روشن بود، تمام کشور در هر دو طرف رودخانه تا آنجا که چشم می تواند برسد. هر شب متفاوت بود، هر کدام یک نام تا زمانی که طول کشید. صدای آنها از سگها بود، سگهای کشوری که در رمز و راز بودند. آنها یکدیگر را از روستای به روستا پاسخ دادند، تا زمانی که فضا و زمان شب کاملا مورد استفاده قرار گرفت.\nکتابهایش مثل این هستند که بار دیگر برای من تأیید میکنند. به هیچ وجه تحقق خیره کننده ای نیست، بلکه بیشتر تصدیق تغییر حساسیت است، که فقط یک سال پیش به شدت تحت فشار بودم که این کتاب را بیش از سه ستاره بدهم. امروزه دوست داشتنی آن هنوز هم بیشتر از آن چیزی است که واقعا دوست داشتنی است، اما با توجه به آنکه بیشتر مورد احترام قرار گرفته است، ارزشش را در آن پیدا کرده و حتی ارزشهای قدیمتری از خواندن قبلی به دلیل آن در ترکیب، چهار ستاره ارزش روح خود را دارند اگر نه در نامه. با وجود رژیم غذایی من کوتاه و شیرین در هر دو جمله و صفحه طول، من هنوز بیشتر از یک طرفدار از محدوده بزرگتر از عمق و عرض. من با Jean Rhys و دیگران شانس زیادی داشتم، اما از زمانی که مواد کمتری برای کار کردن دارم، تقدیرم کم است. در اینجا سنگهای کوچکتر و کوچکتر بین آن قرار گرفتند و روشنایی به این معناست که من شروع به تعجب در مورد کارایی ترجمه ها و حتی ارزش بالقوه تماشای فیلم برای درک بیشتر این کتاب کردم. اما مهم نیست من هنوز فیلم این فیلم را تماشا می کنم، اما این کتاب به اندازه کافی برای آن است که به قدردانی کامل من احتیاج داشته باشد تا بتوانم به سادگی ساده تر شوم. فدراسیون هندوچینا دنیای جدیدی از ادبیات برای من بود، همانطور که دواز ها از دیدگاه هر دو عجیب و آشنا بودند. مرد مسن با زن جوان / دختر، یک فرمان داستانی است که به طور غیرمعمول رایج است، اما وقتی که روایت به طور کامل در قسمت دوم قرار می گیرد، یک نکته است. این صفحات برای غوطه ور شدن غریبه از نکات مبهم همراه با درد بیش از حد در حال حاضر، یک قیچی پروانه که از طریق واقعیت و اندیشه نفوذ می کند، به ندرت در فاصله ای راحت است که قبل از اینکه بیش از حد وسیع باشد یا خیلی عمیق به نظر می رسد، آرام می کند. لزوم آشنایی با بسیاری از دانه های کوچک بر روی چنین سیم طولانی و ضعیف، بارها وحشتناک بود، اما پایان آن باعث ایجاد انسجام و وضوح شده بود که موجب شد که سفر ارزشمند باشد، اگر صریح نیست. با این حال، من هنوز باقی مانده است احساس نارضایتی، بیشتر به دلیل سوال شرق شناسی که بزرگتر از نقاشی اروپا از شخصیت های آسیایی است. این که آیا نوشتن با کلیشه های عجیب و غریب و یا در غیر این صورت، یک سوال است، به دلیل تجربیات من با چنین ادبیات، من در حال حاضر قادر به پاسخگویی نیستم. در این کتاب، این کتاب یک دروازه دارو برای قلمروی است که اکنون می دانم نیاز به کاوش دارد، ترجیحا از دیدگاه های خود فرهنگ ها. برای من مهم است که من تنها یک کار ویتنامی در قفسه های مجازی من داشته باشم، بنابراین هر گونه توصیه هایی در راستای آن و همچنین سایر فرهنگ هایی که در برچسب ایندیچینی قرار دارد، بسیار مورد استقبال قرار خواهد گرفت. آخرین نکته: در حال حاضر Ive از Prousts ISoLT به میزان رضایت بخش، من آن را در همه جا می بینم. هرگز برکت یا لعنت هرگز تصمیم نگیرید.

مشاهده لینک اصلی
حالا من می دانم که چند نفر از دوستان گفته اند که این کتاب معنی خاصی برای آنها دارد. من هیچوقت تجربه خواندن نداشتم. یک زن از سال های سال های او پیرامون تجربه های نوجوانی خود در ویتنام با عاشق چینی خود، اما همچنین با خانواده اش نوشته است. و همچنین تجربه خود را از ویتنام خود - دنیای طبیعی، آسمان و درختان و مردم، و آداب و رسوم هر دو عجیب و آشنا. این کتاب یک تعجب تجربی است که بین گذشته و حال، بینظمی از لحظه و افکار غریب و زیبای دنیای طبیعی و تاریخ بشریت فاصله دارد. من بسیاری از این تعارفات را دوست داشتم و در به روز رسانی های وضعیتم به بسیاری از افراد اشاره کردم. و عاشق قدیمی ترش، یک مرد 20 ساله بالاتر از این دختر 15 ساله است که به وضوح به جهان می گوید که او قوی نیست او را دوست ندارد. اما آنچه که حقیقت بود / تنها برای اوست که می دانست: برای او نیز زمانی بود که قایق اولین وعده خود را اعلام کرد، هنگامی که راهپیمایی به راه افتاد و کشتی گیران شروع به دویدن و کشیدن قایق به دور از زمین، که او گریه کرد پارک بدون اجازه اذیت کردن ایشان گریه می کرد، زیرا او چینی بود و کسی نباید گریه کند تا آن نوع عاشق. بدون اجازه مادر یا برادر کوچکترش او را گول زد و متوجه شد که او غمگین بود و اجازه نداد آنها چیزی را ببینند، همانطور که بین آنها سفارشی بود. (ص 111) او برای عشق گمشده، برای جوانان گمشده خود، برای خاطرات گمشده گریه میکرد. ما نمی دانیم اما ناامید شده است به عنوان او برای فرانسه است. من احساس می کنم که من در حال حاضر واقعا خواندن یک کتاب واقعی روحیه. روان دراس به نظر می رسد تمام قطعه را در تمام تناقضات احساسات و احساسات، مشاهدات زندگی و خانواده، عشق و نفرت و ترس و امید نفوذ کند. برای من گاهی اوقات متناوب سبک مناسب برای ارائه و منعکس کردن همه این است. به طور مشخص توصیه می شود.

مشاهده لینک اصلی
LAmant به نظر ساده بر روی سطح است. Marguerite Duras، حدود 70 زمانی که او آن را نوشت، به شما می گوید در مورد اول او، با یک مرد غنی چینی. او یک دختر 15 ساله در ویتنام دوران استعمار بود، او دوازده سال بزرگتر بود. خانواده اش به شدت فقیر بود. مادر ذهنی بیمار به طرز غیرمعمول رابطه را تحمل کرد؛ عاشق مارگوریت سخاوتمند بود و پول آنها را می گرفت. سپس او در دخترش فریاد زد و او را ضرب و شتم کرد. زبان ساده، بی نظیر و غیرمنطقی است و به ضرورتهای ضروری آن محدود شده است. گاهی اوقات تقریبا احساس کردم که من متن ریاضی را خواندم. نویسنده سعی نمی کند به شما یک داستان عاشقانه بگوید و یا شکایت کند که چگونه سرنوشت، عاشق او و یا خانواده اش او را مقصر بداند. او فقط می خواهد آنچه اتفاق افتاده بنویسد و با آن صلح کند. نتیجه یک کتاب زیبا و عمیق موثر است. من آرزو می کنم می توانم چیزی شبیه این بنویسم. من به چیزهایی که برای من اتفاق افتاده بود فکر می کردم وقتی که من یک نوجوان بودم و سعی کردم از راه دورا در مورد آنها بنویسم و ​​نمی توانستم آن را انجام دهم. من نمی توانم به اندازه کافی جدا شوم من نمی تونم به اندازه کافی هدفمند باشم من نمیتوانم خودم را از قضاوت یا تفسیر متوقف کنم. یک قطعه، قطعه ای را که من می توانم به وضوح ببینم. من عاشقم چند هفته نبودم او توسط پدر و مادرش در خارج از کشور فرستاده شده است. شاید این به خاطر آن بود که آنها از رابطه ما ناراضی بودند. من رفتم او را دیدم او به ایستگاه ملاقات کرد. ما به یک هتل ارزان رفتیم ما لباس هایمان را گرفتیم و به تخت رفتیم من او را نگه داشتم، و او به من گفت که او بی اعتنایی کرده است. یک پسر داشت که با او ازدواج کرده بود؛ ریخته شده قادر به او را رد کرد. گفتم مهم نیست سپس او گفت که یک مرد دوم، قدیمی تر، مربی هنر رزمی است. او با او به طور مرتب خواب بود. او گفت که از روابط دیگر رفته است؛ جنس متفاوت بود من پرسیدم که چگونه گاهی اوقات، او گفت، او فقط به او وارد شده است، هیچ پیشگوئی، هیچ چیز، و این به نوعی خاص بود. من گفتم خوب بود که او را نگه دارید. من می توانم احساس بدن او را به من بگویید که او هنوز من را دوست داشت. او گفت که او چیزی به من نداد. ما از هم جدا شدیم و لباس پوشیدیم و هرگز دوباره با هم نشستیم. روزی، شاید بتوانم تمام داستان را توضیح دهم و توضیح دهم که چطور گناه او نیست یا من. این فقط راه بیرون آمد.

مشاهده لینک اصلی
یک روایت همیشه باید تاثیر عمیقی داشته باشد. جهنم، نویسنده فکر نمی کرد که بیشتر لازم باشد، پس هر آنچه که وجود دارد نباید نبوغ باشد. @ Lover @ قلب، اتو بیوگرافی، عجیب و غریب است. مرد چینی چینی حتی تمرکز ندارد: این برادر است و اینکه چگونه خودخواهانه تمام خانواده را می کاهد. @ Lamant @ در مورد دو نفر تنها در یک لحظه در یک لحظه فقط در لحظه / عشق تنها در آغوش / فراموشی قرار می گیرند. @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @

مشاهده لینک اصلی
این یک رمان ناز است، اما خواندن آسان نیست. اگر چه از فرانسوی اصلی ترجمه شده است، شما تقریبا بلافاصله تجربه خواهید کرد، مثل اینکه چیزی را در یک زبان دیگر خواندید. و تو هستی. این زبان رویاها است. این نیز زبان خاطرات است. این به طور معمول جریان نمی یابد: شما در یک لحظه سقوط می کنید و پس از آن شما را از بین می برد درست همانطور که در حال استفاده از دمای آب است. شما به زمان و مکان دیگری می ریزید، احساسات خارج از محدوده را تحمل می کنید و بار دیگر خود را در حال دریافت می گذارید، صحنه دوباره تغییر می کند. مارگوریته دروس این را به عنوان یک زن مسن تر نوشت و روشن است که این بسیار به طور رسمی است. این ها خاطرات خود را در 15 سال و نیم سال جوان، و عشق عاشقانه خود را با یک مرد چینی ثروتمند 27 ساله است. باز هم خواننده متوقف می شود. 15 27 ایک؟ زمان متفاوت؟ آیا می توانیم بدون در نظر گرفتن ناراحت کننده در مورد آنها همکاری کنیم؟ من کاملا مطمئن نیستم بله، shes بالغ فراتر از سال های او. بله، او به نظر می رسد که مسئول است. برای من، هرچند، لولیتا را با عاطفی غیر قابل کنترلش برای این دختر، با وسواس جنسی و پریشانی خود، از بین می برد. یک تصویر فانتزی کودک تار در حال تماشای، یک کودک با لاما طلای طلایی و فوردورا قهوه ای صورتی. یک دختر در مدرسه در لیموزین عاشقانش رها شده است. یک دختر بی تصویر، تنها و جدی، که زندگی خانوادگی دوران کودکی اش را از او دور کرده است. پدرش فوت کرده است، مادرش از لحاظ ذهنی بیمار است و به سختی خانواده اش را در فقر مدیریتی نگه می دارد؛ برادر بزرگترش او را می کشد. او در این زمان با عاشق چینی خود به عنوان زمان محوری در زندگی او نگاه می کند. او به او می گوید او هرگز او را دوست نخواهد داشت. او به او می گوید که او به خاطر پولش با او است. او هنگامی که او می گوید، این را باور دارد. او پول می گیرد. خانواده اش غذا هایی را که برای آن پول می پردازد، بدون هیچ زحمتی می خورد. او برای تغییر ابرها آماده نیست، تغییرات غیر قابل توجهی از قلب، بر روی یادداشت های ولز شپنین، که عشق وجود دارد، که عشق @ را از دست داد در امور مانند آب در شن و ماسه @ آماده نیست. این عاشق او را حتی به سن پیری تعریف می کند. نگاه شاعرانه، قدرتمند و رویاانه به موضوع عاشقانه ای که در محرمانه بودنش دردناک است،

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب عاشق


 کتاب داستان های نیویورکر
 کتاب دشمن عمومی شماره ی دو
 کتاب بنام زندگی
 کتاب پدریک دقیقه برای تربیت فرزندم
 کتاب سال مرگ ریکاردو ریش
 کتاب قرارداد