کتاب شهربانو

اثر سوزان فیشر استیپلز از انتشارات نشر چشمه - مترجم: سوسن ضیاء-دهه 1980 میلادی

با استفاده از زمان کنونی و صدای خود Shabanu، این اولین رمان پر زرق و برق، خواننده را، با شگفتی شگفت آور، به زندگی و ذهن دختر پاکستانی شجاع، هوشمند پاک می کند. زندگی شاداب و بی رحمانه به Shabanu جوان قدرتمند است که خانه آن کویر پاکستان پاکستان است. دختر دوم در یک خانواده بدون پسران، او اجازه داده شده است که آزادی های بیشتر دختران مسلمان را ممنوع کند. اما هنگامی که یک برخورد تراژیک با یک مالک زمیندار قدرتمند و قدرتمند، برنامه های ازدواج خواهر بزرگترش را خراب می کند، شابانو از هر چیزی که از آن رویای خواسته شده است، فدا می شود. آیا او باید آنچه را که لازم است برای احترام به خانواده اش احترام بگذارد - یا به قلب خود گوش فرا دهد؟


خرید کتاب شهربانو
جستجوی کتاب شهربانو در گودریدز

معرفی کتاب شهربانو از نگاه کاربران
Shabanu و توالی ها کتاب های مهم برای جهان ما زندگی می کنند، زیرا آنها توصیف یک مرد افتخار و مستقل که در حال حاضر در میان یک جنگ طولانی و وحشتناک است. تصویر پاکستانی ها به عنوان تروریست ها و یا پناهندگان بی رحمانه با اخبار و سرگرمی ها محبوب هستند (فقط به Ironman نگاه کنید ... برای همه کسانی که فیلم های انفجاری را دوست دارم من از این فیلم وحشت زده و متاسف بودم). Shabanu جوان ترین دختر کویر است - توصیف او از خانواده اش. او عاشق صحرا است، شترها را دوست دارد و از طریق چشمان من نیز رشد کرده و آنها را دوست دارم. او دنیایی را با آب کم، آرامش و زندگی با ثروت را توصیف می کند. و یک زندگی خارجی برای خودم. من این سالها را به بچههایم خواندهایم و دخترم، بعد از حدود 10 ساله، به این نکته واقف بود که شعبان 12 ساله در رابطه با ازدواجش، که در یک سالگی سخن میگفت، وحشت زده بود. این کتاب ها به خوبی نوشته شده اند - که من فکر می کنم بدان معنی است که من به آنها اعتقاد دارم، گرچه آنها داستان هستند. من نگران هستم که نوشتن خوب است و من معتقدم داستان، به ویژه هنگامی که موضوع واقعی است. در این مورد، نویسنده گزارشگر بود که چندین سال تحت پوشش هند، پاکستان و افغانستان قرار داشت.

مشاهده لینک اصلی
این یک کتاب YA بسیار خوب و یک نگاه شگفت انگیز به زندگی عشایری در هند است. Shabanu پیش دبستانی است. او ترجیح می دهد که به جای گاو شتر مرغی خود مراقبت کند و نه در اطراف نشستن، خود را پوشش دهد و در مورد مراسم ازدواج مثل خواهرش قدیمی تر و بسیار متعهد صحبت کند. بیشتر این رمان در مورد خواهرانش عروسی و جمع آوری عروسکی است. چیزهای بسیار وحشتناکی به پایان رسیده و پایان دادن به یک تغییر عمده در برنامه است. همچنین، برخی از چیزهای عالی در مورد شتر ها. من تا به حال هیچ سرنخی آنها زبان های بزرگ بود که بزرگ شده برای تحت تاثیر قرار دادن زنان و یا که مردان به مرگ گاهی اوقات، و یا که آنها می توانند رقص. واقعا چیزهای جالب است. با این حال، من پایان را نادیده گرفتم. من می فهمم که برای فرهنگ هند و سفارشی مناسب است، اما انتظار داشتم مبارزه با Shabanu بیشتر باشد. در عوض، او همراه با خواسته های والدینش (که من احساس می کردم فقط افتضاح بود) می رود. من انتظار داشتم که بیشتر از اینکه فکر کنم یک دختر هوشمند بود، تف و سرکه بیشتر بود.

مشاهده لینک اصلی
Shabanu، جوان ترین دختر دو نفر در خانواده است که شتر را در بیابان های پاکستان افزایش می دهد. او و خواهر بزرگترش Phulan هر دو به عموزاده های دور افتاده که سرزمین دور از والدین خود دارند، متولد شده اند. بر خلاف فولان، Shabanu مستقل و قدرتمند است؛ والدین او نگرانند که او به یک همسر مناسب تبدیل نشود و احساس کند که باید یاد بگیرد که اطاعت کند و زبان او را نگه دارد. پذیرش وظیفه خود را به خانواده اش ضروری است اگر او در آن مکان داشته باشد. اما همانطور که او نقش او را می پذیرفت، چیزی غیرمنتظره و ناخوشایندی اتفاق می افتد و نقش جدیدی برای او انتخاب می شود، که حتی برای پذیرش آن مشکل تر است ... زمانیکه این کتاب را خواندید، بارها می توانم فراموش کنم که دوره ای که در آن خواندن داشتم . این یک تصویر جاری از زندگی روزمره در بخشی از پاکستان است و ما چیز زیادی در مورد فرهنگ، سختی ها و مهارت های بقا یک خانواده کالیستانی یاد می گیریم. در حقیقت وقت زیادی صرف می شود که تصویر زندگی شابن قبل از @ عروسی @ که زمانی که درگیری در نهایت خود را ارائه می دهد، خواننده به صفحه می چسبانند تا ببینید چه اتفاقی برای Shabanu رخ خواهد داد، تا یاد بگیرند که چه کسی او تبدیل خواهد شد. این کتاب یک نگاه اجمالی به یک دنیای متفاوت، هرچند معاصر، فراهم می کند. متاسفانه، هیچ یک از کلیشه های مربوط به عقب ماندگی @ خانواده های خاورمیانه و یا تفسیر @ mysogynist @ فرهنگ مسلمان را از بین نمی برد. با این حال شخصیت ها بسیار دوست داشتنی هستند و زندگی بسیار واقعی است، سخت است که از مشکلات شانا جدا شویم. من می توانم برخی از اتصالات متن ممکن را با رومئو و ژولیت در مورد بحث در مورد ازدواج های تنظیم شده، و این که آنها هنوز در فرهنگ های دیگر استفاده می شود. در حالی که من نمی خواهم آن را به عنوان نشان دادن فرهنگ های خاورمیانه به طور کلی، آن را واقع بینانه نشان دهنده یک تجربه خاص در خاور میانه است. نوشته شده توسط سوزان فیش استپلز، که با عشایر کویر چالستان در پاکستان در حالی که یک خبرنگار UPI کار می کرد، ساده، زیبا و شفاهی است. Id این را برای دانش آموزان متوسطه تا دبیرستان توصیه می کند. (همچنین یک دنباله با عنوان \"هاولی\" وجود دارد که من هنوز خواندنی نیستم.)

مشاهده لینک اصلی
کتاب شگفت انگیزی موثر و خوب نوشته شده است. من به ندرت داستان زیبای جوانان را می خوانم، اما دخترم این یکی را پیشنهاد کرد و احساس کردم که کتاب های بیشتری درباره فرهنگ عرب یا اسلامی به ویژه زنان در جهان عرب / اسلامی خوانده ام (کتاب های دیگر من عبارتند از کاخ کاوش و خواندن لولیتا در تهران). این داستان یک دختر جوان عشایری از صحرای چالش در طرف پاکستان در مرز هند و پاکستان است. تصویر زندگی در یک جامعه عشایری به خوبی برآورده شده است - اهمیت آب، شکنندگی زندگی، نیاز به گرفتن همه چیز با شما در حالی که حرکت می کنید، دیدگاه زندگی حیاتی، قدرت صاحبخانه ها. ازدواج یک دختر 13 ساله به عنوان یک عمل معمول، به عنوان یک واقعیت زندگی به حساب می آید، و من از توصیف آمادگی تقریبا سالانه برای عروسی فلوان لذت بردم. یکی از بخش های مورد علاقه ی من، زیارت سالانه زنان عشایری بود - توصیف جامعه زنان - من به برخی از قسمت ها در چادر قرمز یادآور شدم و برای همسایگان نزدیک همسرم که من در شمال داشتم بلند شدم کارولینا من همچنین تصور می کردم که نویسنده پیشنهاد تغییر نقش زنان را به خوبی توصیف کرد - فقط یک پیشنهاد از گزینه ها. واقعیت مرگ و زایمان به خوبی به تصویر کشیده شد، اگر چه من در برخی از جنبه های مرگ و میر مادران در هنگام زایمان به آن اشاره می شود. این کتاب یک پایان عالی یا، مناسب تر، پایان ناپذیر است. ما نمی دانیم که چه اتفاقی برای Shabanu می افتد. آیا او به عنوان یک دختر دیگر در داستان کشته شده است برای نافرمانی؟ آیا پدرش از بین می رود و به او اجازه نمی دهد ازدواج کند؟ آیا او توانسته است در خانه شارما پناه بگیرد؟ آیا برای خانواده اش تاثیر می گذارد زیرا او از رحیم صاحب ازدواج نمی کند؟ آیا او اطاعت پدرش و ازدواج است؟ ما برای پایان دادن به سمت چپ قرار داریم من آن را دوست داشتم. این کتاب در سال 1989 نوشته شده است، بنابراین من تعجب می کنم که چه تغییری کرده است و اگر زندگی مشابه عشایری همچنان وجود داشته باشد و اگر و چگونه نقش زن تغییر کند.

مشاهده لینک اصلی
این کتاب جایزه نیوبری را به دست آورد؟!؟! خوب ... اول، این یکی از آن کتابهایی است که بزرگسالانی که کتاب ها را بخوانند و بچه ها را بخوانند، اما فرزندان / نوجوانان واقعا دوست ندارند. دوم، این جایزه ادبیات کودکان را به دست آورد؟ چه بچه هایی این را میخوانند؟ من نمی خواهم این را به بچه ها بدهم دانش آموزان دبیرستان، بله، اما یک کلاس چهارم؟ به هیچ وجه! این گفته می شود که من از این کتاب لذت نمی برم. من می خواستم آن را دوست دارم. یک همکار به شدت آن را توصیه کرد. اما من نمیتوانستم با Shabanu ارتباط برقرار کنم. به نظر من از احساسات برای من ناخوشایند بود. او می گوید او چیزها را احساس کرد، اما هیچ چیز او واقعا باعث اعتقاد من به احساسات او نشد. این جالب بود که در مورد این کالبد کوچولو، کویر، و شتر (Mithou) شتر (خواندن آن درست است من کتاب را در مقابل من ندارم) واقعا قلبم را به دست آوردم. به همین دلیل است که من به این دو ستاره و نه یکی اختصاص دادم، اما این تنها چیزهایی است که من می توانم در مورد این کتاب بگویم. من آن را برای یک واحد از دست رفته کودکی خود در نظر گرفتم، و آن را مناسب بود، من فقط نمی توانم تصور ساختن من دانش آموزان آن را بخوانند با این حال، کسی که به آن آموزش می دهد، باI Am Nujood، سن 10 و طلاق می گیرد @

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب شهربانو


 کتاب فرمول نابغه ها
 کتاب زوکرمن رهیده از بند
 کتاب آقای جودت و پسران
 کتاب کتاب کوچک شکرگزاری
 کتاب ماتیلدا
 کتاب زائر کوم پوستل