کتاب سوءقصد

اثر هری مولیش از انتشارات نشر چشمه - مترجم: سام گیس زندی-دهه 1980 میلادی

De aanslag, Harry Mulisch
عنوان: ترور؛ هری مولیش؛ مترجم: سامگیس زندی؛ تهران، نشر چشمه، 1393، در 205 ص، 9786002294760؛ موضوع: داستانهای نویسندگان هلندی


خرید کتاب سوءقصد
جستجوی کتاب سوءقصد در گودریدز

معرفی کتاب سوءقصد از نگاه کاربران
داستان این کتاب را دوست داشتم : پسربچه ای که اتفاقی در کودکی اش باعث می شود، خانواده اش را از دست بدهد، و در تمام سال‌های پیش رویش، این حادثه همراه وی حرکت می کند تا اینکه به مرور تمام رازهای این اتفاق معلوم می شود.
غافلگیری فصل آخر را که نشان می دهد یک اتفاق می تواند هم جنبه های مثبت و منفی داشته باشد، دوست داشتم

مشاهده لینک اصلی
یک داستان از جنگ جهانی دوم...
داستان از آخرین ماه‌های جنگ جهانی دوم آغاز میشه، در یک شب زمستانی و قحطی... آنتون، قهرمان داستان، با پدر و مادر و برادرش تو خونه‌شون صدای شلیک‌های پیاپی رو میشنون، یک پلیس همکارِ نازی‌ها مورد سوءقصد قرار گرفته. همسایه این خونواده جنازه‌ی پلیس رو جلوی خونه‌ی اونا میارن، کاری که باعث میشه از اون خونه و خونواده فقط آنتونِ سیزده ساله باقی بمونه. نازی‌ها خونه‌ی آنتون رو آتیش میزنن و خونواده‌اش رو اعدام میکنن.
داستان از اون شب آغاز میشه و تا کهنسالی آنتون رو روایت میکنه، سال‌ها طول میکشه که حقایق مربوط به اون شب آشکار بشن، از طرف کسایی که این سوءقصد رو انجام داده بودن تا همسایه‌ای که جنازه‌ی پلیس رو جلوی خونه آنتون آورده بود، همه‌ی حقایق آشکار میشن.
‌‌
پوچی جنگ رو بهتر از این نمیشد روایت کرد... جنگی تموم شده که به زندگی چندین نفر طی یک ماجرا ضربه میزنه و آثارش بعد از سال‌ها هنوز ادامه پیدا میکنه... یک داستان که درنهایت هیچکس رو نمیتونین گناهکار بدونین، همه به یک اندازه تو این داستان بی‌گناه‌اند و گناهکار... کتاب خیلی خوبیه، کاش دوباره ویراستاری بشه فقط.
به علاقمندان ادبیات جنگ پیشنهاد میکنم.
‌‌

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب سوءقصد


 کتاب ضربه طبل به علامت تسلیم
 کتاب قصه های ناتمام
 کتاب چهار و چند نمایشنامه ی دیگر
 کتاب جامعه شناسی (جلد ۱)
 کتاب بالتازار و بلموندا
 کتاب قلاب ماهیگیری پدربزرگ