کتاب زندان هایی که برای زندگی انتخاب می کنیم

اثر دوریس لسینگ از انتشارات کندوکاو - مترجم: مژده دقیقی-دهه 1980 میلادی

نویسنده برجسته روش های جدیدی را برای مشاهده خود و جامعه ای که در آن زندگی می کنیم، کشف می کند و پاسخ های جدیدی به چنین سوالاتی همچون چگونگی تفکر برای خودمان و درک آنچه ما می دانیم پاسخ می دهد.


خرید کتاب زندان هایی که برای زندگی انتخاب می کنیم
جستجوی کتاب زندان هایی که برای زندگی انتخاب می کنیم در گودریدز

معرفی کتاب زندان هایی که برای زندگی انتخاب می کنیم از نگاه کاربران
چند ماه پیش، reviewای از این کتاب در goodreads به چشم‌م خورد و آن‌چنان خوب و توصیه‌کننده نوشته شده بود که مجاب شدم در به درِ کتاب‌فروشی‌ها دنبال‌ش بگردم. دیروز اما فرین، لینک فیدیبوی کتاب را برای‌م فرستاد. و این چنین، قرعهٔ اولین کتابی که تمامن الکترونیک خواندم‌ش به نام «زندان‌هایی که برای زندگی انتخاب می‌کنیم» افتاد. کتاب کم حجم و خوش‌خوانی‌ست ولی شاید تمام مطالب مهم و مفید‌ش را می‌شد در چار صفحه خلاصه کرد. اما فهمیدن این مسئله که دوریس لسینگ، نویسندهٔ بریتانیایی و برندهٔ نوبل ادبیات سال ۲۰۰۷ متولدِ کرمانشاه خودمان است؛ آخرین نسخهٔ طنز روزگار بود که با این کتاب به دست‌م رسید.
ناگفته نماند تجربهٔ کار با fidibo دل‌چسب‌تر از آن چیزی‌ست که تصورش را می‌کردم. در نهایت، منِ گذشته‌گرایِ کلاسیک پسند، دو کتاب دیگر هم از فیدیبو خریدم. وه که چقدر هم قیمت‌ش مناسب است. همین کتاب اخیر، که تحفهٔ آن‌چنانی هم نبود، هزار و پانصد تومان خرج برداشت. به شخصه خوش‌حال‌م که نه بیش‌تر از این‌ها بالای‌ش پول دادم. نه جایی از کتابخانه‌ام را اشغال می‌کند.

مشاهده لینک اصلی
زندان هایی که برای زندگی انتخاب می‌کنیم» ، مجموعه مقالاتی انتقادی ـ اجتماعی به قلم دوریس لسینگ (داستان نویس انگلیسی) است. وی در پنج مقاله تحت عنوانهای: «آنگاه که آیندگان به ما می‌اندیشند»، «تو لعنت شده‌ای، ما رستگار»، «عوض کردن کانال برای تماشای دالاس»، «ذهن‌های جمعی» و بالاخره «آزمایشگاههای تغییر اجتماعی»، عادتهای نگرشی و رفتاریِ مسلط بر انسان و جامعة مدرن را مورد تأمل قرار داده است.
مسئلة مشترک و عمدة این مقالات، امر «قضاوت» است.
از خواندن این مقاله ها در همان که بسیار بر دل نگرانیهای همیشگیم افزوده شد اما لذتی بسیار عمیق نیز بردم از نگاه تیزبین و هوشمندانه این جامعه شناس و فیلسوف و رمان نویس که دزادگاهش کرمانشاه ایران است

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب زندان هایی که برای زندگی انتخاب می کنیم


 کتاب زوکرمن رهیده از بند
 کتاب میراث
 کتاب مردی که همه چیز همه چیز همه چیز داشت
 کتاب رامونای هشت ساله
 کتاب لیبرالیسم و محدودیت های عدالت
 کتاب یگانه