کتاب جوینده طلا

اثر ژان ماری گوستاو لوکلزیو از انتشارات نشر چشمه - مترجم: پرویز شهدی-دهه 1980 میلادی

Prospector دستاوردهای تاج و تخت از یکی از فرانسیس رمان نویس معاصر معاصر و یک کار غنی با حساسیت و تهاجم فراموش نشدنی است. این نوید قرن در جزیره موریتیوس است و جوان الکسلی لایتنگ با وجود والدین و خواهر محبوب خود، از وجود خویشاوندی لذت می برد: نمونه هایی از لذات امتیاز، کاوش در صورت فلکی و فلکی های گرمسیری، و رویای گنجینه ای که مدتها پیش توسط افسانه ای ناشناخته Corsair. اما با مرگ پدرش، الکسیس باید بهشت ​​بهشت ​​و دوران کودکی خود را ترک کند و وارد دنیای سخت و ناتوان و شرم شود. سالها بعد، الکسیس با ایده یافتن گنجینه Corsairs و از طریق آن، سحر و جادو گمشده و فراوانی جوانان خود را گرفتار شده است. او از کار و خانواده رها می شود و تلاش می کند که او را از جزایر گرمسیر از راه دور به جهنم از جنگ جهانی اول برساند. با پیچیدگی و نجیب زاده، اشاره و دلتنگ، پرشور، شبیه به شرایط انسانی است (Le Mond) توسط یکی از مهمترین شخصیت های ادبی در اروپا امروز.


خرید کتاب جوینده طلا
جستجوی کتاب جوینده طلا در گودریدز

معرفی کتاب جوینده طلا از نگاه کاربران
اگر این کتاب را در 16 سالگی بخوانم، ممکن است فکر کنم شاهکار آن است. در حال حاضر، من فکر می کنم خسته کننده و ناخن است. به طور خلاصه، این داستان مردی با احتیاطی فرانسوی است که در موریس بزرگ شده است. پس از تجدید دوران کودکی خود، خوشبختی که توسط یک طوفان و یک عموی بد (به طور جدی) قطع شده است، او تلاش می کند تا سحر و جادو از دوران کودکی خود را برای بقیه کتاب دوباره به دست بگیرد. او چند سال است که گنج را دفن می کند، به جنگ می پیوندد و با یک زن زیبا برخورد می کند. این امر به ویژه آزار دهنده است. او به طور مداوم ظاهر می شود، به سرعت از بین می رود، و سپس به یک استخر آب غرق می شود. نویسنده دائما به او توصیف می کند: اوما با بدن زیبای رنگی اش، @ که در آن X قهوه ای، مس، قهوه و هر کلمه ای بود که می توانست فکر کند. لحظه ای که من واقعا شنوا شدم، وقتی راوی متوجه شد که دره جهان است و بالعکس. بله

مشاهده لینک اصلی
در سال 1985 توسط این نویسنده 2008 برنده جایزه نوبل \"The Prospector\" یک اثر جالب و زیبا نوشته شده است. در سالهای 1890 و 1925، عمدتا در داخل و در نزدیکی جزیره موریس، آن را در اولین نفر توسط الکسیس لی Etang گفته می شود، شروع به زمانی که او هشت ساله است و زمانی که او حدود 40 است. این کتاب در قالب تلاش ادبی شکل گرفته است، این کتاب دارای هفت بخش متمایز است که از «بوران»، بهشت ​​بهشتی جایی که الکسیس بیشتر دوران کودکی اش را صرف می کند، آغاز می کند. در اینجا حتی یک درخت صریح خوب و شر وجود دارد و الکسسی با خواهرش معروف لور به نظر می رسد که نقش آدام و حوا را پر کند. اما همچنان احساس خجالت و بدبختی وجود دارد، و در نهایت، به دلیل ورشکستگی پدر، یک سیکلون و در نهایت مرگ پدرش، آنها مجبور به ترک هستند. و خروج آنها مستلزم فرود به فقر است. او از دوران کودکی توسط پدرش «تحقیق» به محل گنجینه پنهان شده توسط «کورسیر» شناخته شده است، «الکسیس زندگی خود را به شکار برای این چرت زدن اختصاص می دهد. جستجو او سال ها طول می کشد، بسیاری در جزیره رودریگز، و هر چند که او بارها و بارها در معرض موفقیت قرار دارد، همیشه او را از بین می برد. در طول این سال ها او یک عاشقانه با عصبانیت به نام اوما، خود را اسرار آمیز و عجیب و غریب می کند. همانطور که در بسیاری از روایت های معمولی، این یکی شامل سفر به عالم اموات به شکل سال های الکلیس است که در جنگ های اول فرانسه در فوران های فرانسه می جنگند. اگر در کل رمان ثابت باشد، حضور از دریای، یک حضور غریب و اغوا کننده برای الکسیس و نیرویی که هرگز به نظر نمی رسد آگاهی خود را ترک کند. پروسس در این رمان دوست داشتنی است، اغلب در حال حرکت به سبک شعر، و جو ایجاد می کند، رویایی و هیجان انگیز است. همیشه طبیعت به نظر واقعی تر است و مطمئنا مطلوب تر از تمدن است، و اکلیس صرف اکثر زندگی خود را به تنهایی و انزوا می کند. پایان رمان نامشخص است و بسیاری از سوالات را مطرح می کند. چه چیزی برای ما جستجو می کند؟ آیا رویاها و خاطرات بیشتر از واقعیت هستند؟ آیا رضایت و سعادت همیشه غریب و گذرا هستند؟ آیا ما در نهایت با خاطرات و فانتزی ها کنار گذاشته ایم؟ در انتهای داستان، الکسیس به سادگی در فانتزی گم شده است، یا او نزول به جنون است؟ در نهایت، هر یک از ما باید برای خود تصمیم بگیرد که چه چیزی در جستجوی آن است و آیا در جستجوی او زندگی را از دست نداده است. این یک کتاب فوق العاده و جذاب است که به زیبایی نوشته شده است، خشن، غم انگیز و فریبنده است.

مشاهده لینک اصلی
همانطور که می توانم به یاد بیاورم، صدای دریا در گوش من بوده است. باد که هرگز متوقف نمی شود، حتی زمانی که ساحل را پشت سر می گذارد و از میدان نیشکر عبور می کند، صدای کودکی من است. من هنوز هم می توانم آن را در حال حاضر شنیدن، عمیق در داخل من، آن را همراه من هر زمان که من بروید. صدای آرام و خستگی ناپذیر امواج بر روی صخره های مرجانی در فاصله ای قرار دارد و سپس به سوی شن و ماسه رود سیاه می رود. هر روز یک روز من به دریا نمی روم، نه شب، که من از خواب بیدار نمی شوم، در کابینتم نشسته ام، با عرق خیس می کنم، خالص پشه ها را بیرون بکشم و سعی کنم صدای جاری را بشنوم، ناخوشایند، پر از اشتیاق من نمی فهمم. من از دریا به عنوان یک فرد در تاریکی فکر می کنم - تمام حواس هایم هشدار می دهند که بهتر بشنوم که من می آیم، بهتر از آن استقبال می کنم. امواج غول پیکر بر روی رئیپ ها پراکنده می شوند و به لنگه می ریزند و سر و صدا زمین و لرزه هوا را مانند یک کوره انفجاری می سازد. من می توانم آن را بشنوم، آن را در حال حرکت، تنفس. * هیچ چیز دیگری وجود ندارد، همه چیز باقی می ماند. این همه چیز است، احساس می کنم، آسمان، خیلی آبی است، صدای دریا که در برابر صخره ها و آب سرد که روی پوست من می گذرد، وجود دارد. دریای وجود دارد، بوی دریا در کنار آن باد، صدای دریا و تکان دادن، ما آن را برای صدای بلند شنیدیم، گفتیم دوباره نروید، دوباره نروید ... حالا آرزو می کنم هر جزئیات مربوط به آن روز را به خاطر بسپارم، بنابراین می توانم آن را تحسین کنم چرا که این یکی از مهمترین روزهای زندگی من بود. حالا من متوجه شدم که چه چیزی در جستجو هستم: نیرویی بسیار بزرگتر از خودم است، حافظه ای که قبل از من متولد شد. از اینها بخشی از زندگی دیگر بود.

مشاهده لینک اصلی
پوشش جزئیات از Paul Gaugeins The Bathers 1898 توضیح: این قرن در جزیره موریس است و جوان الکسلی لایتنگ با وجود والدین و خواهر محبوب خود، یک موجود عجیب و غریب را تجربه می کند: نمونه گیری از لذات امتیاز، بررسی شکل های صور فلکی و فلور استوایی، و رویای گنجی که مدت ها پیش توسط کورسور ناشناخته افسانه ای دفن شده بود. اما با مرگ پدرش، الکسیس باید بهشت ​​بهشت ​​و دوران کودکی خود را ترک کند و وارد دنیای سخت و ناتوان و شرم شود. سالها بعد، الکسیس با ایده یافتن گنجینه Corsairs و از طریق آن، سحر و جادو گمشده و فراوانی جوانان خود را گرفتار شده است. او از کار و خانواده خود رها می شود و تلاش می کند که او را از جزایر استوایی دور افتاده به جهنم جنگ جهانی اول و از یک عاشقانه با Ouma ناخوشایند به یک مقابله مهم با جستجو که زندگی خود را مصرف کرده است. با نوشتن مضطرب و نجیبزاده، اشاره و دلتنگ، The Prospector یک معما از شرایط انسانی (Le Mond) توسط یکی از مهمترین شخصیتهای ادبی در اروپا امروز است. ترجمه شده از فرانسوی توسط Carol MarksFor پدربزرگ من، LÃ © onOpening: Boucan ، 1892: همانطور که می توانم به یاد داشته باشم که به دریا گوش کرده ام: به صدای آن با باد در سیل فیلائو، باد که هرگز متوقف نمی شود، حتی زمانی که یک ساحل پشت سر گذاشته و از میدان نیشکر . این صدای دوران کودکی من است.

مشاهده لینک اصلی
کجا تمام زیبایی ها رفته اند؟ به نظر می رسد این روزها هنرمندان و هنرمندان وجود دارد؛ هر دو ایده زیبایی را رد می کنند. عجیب است که این بار در سیاره زمین احتمالا نرمترین زمان برای زنده ماندن در تاریخ آن است و زمانی که، اگر کسی می خواست، در جستجوی زیبایی در نقطه قابل دسترس ترین مردم قرار گیرد. و در عین حال، به طور عمده، از سرگرمی های محبوب به هنر وجود دارد cynicism شل و ول غرق شدن در حال اجرا در اطراف، بسیاری از زشت، که من می بینم خونریزی به ذهن مردم است. کمی پیش از آن، کسی پرسید که من فکر می کنم جهان مورد نیاز است، و من گفت، گل. آقایان به نوعی مشغول به کار بودند، \"شما روحیه ای دارید\" گل علامت یک رویاپرداز است ... اگر این بد است؟ گیاهان گلدانی در گلخانه محلی شما برای چند دلار در دسترس هستند. این باعث ناراحتی من شد. شاید این چیزی است که مردم در مورد انتظارات درمورد زندگی چه می خواهند، چه می خواهند، یا شاید آنها هنوز هم با پایه هایی که هرگز نبوده اند، کار می کنند؛ همانطور که میسون کولی گفته است، \"ناخودآگاه پر از ناامیدی های ساده لوحانه است.\" Prospector زیبا است. کار یک استثنا، پروزه با شکوه، اما یکی که می تواند فکر کند. همانطور که پاسخ می دهد چرا مردم مانند زشت هستند، همانطور که در برخی از نقاط در طول این رمان، بیشتر در مورد یک خانه دوران کودکی، همه پاسخ ها به بدبینی مدرن امروز وجود دارد: اسطوره استقلال. همانطور که چارلز دوگل گفت: â € œAuthority نمی کند کار بدون اعتبار و یا اعتبار بدون فاصله. نویسنده این درک فلسفی واقعی ذهن انسان را روشن می کند: چرا خدا و دوران کودکی چنین نیروی پیش بینی نشده و خطرناکی دارند.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب جوینده طلا


 کتاب راه متحول ساختن خویشتن
 کتاب توتوچان
 کتاب تاریخ محاصره لیسبون
 کتاب دژخیم عشق
 کتاب تاریخ جوامع اسلامی
 کتاب در برابر تخت