کتاب جهان آخر

اثر کریستف رانس مایر از انتشارات پریان - مترجم: محمود حدادی-دهه 1980 میلادی

جهان آخر رمانی است تاریخی بر زندگی ناسو اوید، شاعر ملی رم، سراینده دگردیسی‌ها، فرهنگ‌نامه اساطیر؛ و با آن که دوران‌های تاریخ را در هم جاری می‌کند و به این ترتیب نمونه‌ای عالی از رئالیسم جادویی می‌سازد، شیوه‌ای شرقی دارد و قصه سفر شاگردی است به نام کوتا در طلب استادش اوید. این سفر دراز مرید در هزارتویی از واقعیت، خاطره و رویا، سرانجام به سیر و سلوک در جهان‌نگری مراد تبدیل می‌شود. و حال اگر کوتا در آخر جهان هم اوید را نیابد. در عمل و در پهنه جهان با آموزه‌های او آشنا می‌شود و در می‌یابد: زایش و زوال، پیدایش و فروپاشی، ساختن و ویرانی... قانون عام کیهان است و تداوم زمان در گرو چرخه پدیده‌ها. در جهان هیچ چیز پایدار نیست مگر دگردیسی. جهان آخر اسطوره‌ایست زمینی شده، سیمای امروز ما در آینه اسطوره


خرید کتاب جهان آخر
جستجوی کتاب جهان آخر در گودریدز

معرفی کتاب جهان آخر از نگاه کاربران
این بسیار دشوار است که قبول کنم که من 10 سال پیش این رمان را خوانده ام. زمستان خیلی خوب به یاد می آورم؛ یکی از اولین کارهایی بود که من در یک کتاب فروشی در ساحل جرسی انجام دادم، به تنهایی و در یک ساختمان بدون حرارت، سرد بود. آسمان همیشه خاکستری بود حتی زمانی که نبود. من با Ovid تبعیدی شناسایی شدم و در Ransmayrs مخلوط بی نظیری از باستانی و مدرن (چشم انداز پر از اتوبوس های زنگ زده و معابد سنگی) یافت می شود چیزی کاملا جدید. تا آن زمان، من هنوز در زیلین در Salinger و Kerouac بود. اما من نوجوانی ادبی من را پشت سر گذاشتم. چه چیزی بهتر از این است که از این رمان در مورد دگرگون شدن عبور کنیم؟ این ممکن است یک نماد واضح باشد، اما ارزان نیست.

مشاهده لینک اصلی
آه مرد چگونه از طریق آن می توانم دریافت کنم؟ یک متخصص کلاسیک سعی کرد یک رمان فانتزی / سمفونی فلسفی-استعاری-جایگزین بنویسد. نتيجه كاملا ناخوشايند @ reimaginings @ شخصیت های اسطوره ی یونانی و رومی در یک داستان در مورد جستجو برای Ovid تبعید شده است. توصیف های طولانی و تکراری از منظره هایی که با وقایع بیش از حد دراماتیک ظاهر می شوند که احساس کاملا بی معنی می کنند، بدون وابستگی به شخصیت های ملموس و یا وزن متافیزیکی که نویسنده دنبال می کند. شامل یک واژه نامه طولانی از شخصیت های کتاب، مقایسه آنها با آنالوگ خود را در جهان باستان و نقل قول های طولانی از نویسندگان خود متن.

مشاهده لینک اصلی
من این کتاب را با من نگرفتم بعد از کاتالیزاسیون ناشی از متامورفوزهای اوویید، با بسیاری از اسپورهای زمانی و زمانبندی بارانی است. موفقیت در 80s من نمی توانم درک کنم.

مشاهده لینک اصلی
ادبیات که قطعا داستان جوان بالغ نیست. مطمئن نیستم که همه چیز را درک کنم، اما الهام بخش خواندن است.

مشاهده لینک اصلی
من این کتاب را برای خواندن انتخاب کردم چون در جلوی جلوی آن می گوید @ این رمان فوق العاده ای از نام «گل رز» است. خب، من متاسفم، اما این همه وعده را تحمل نمی کند! این جالب بود، اما من کاملا گیج شده ام چرا که هرگز ذکر زندگی مدرن را نداشته باشم، همانطور که برای تمام اهداف و اهداف آن بازنگری از افسانه یونان باستان است که می توانست در دوران باستان راحت باشد. تنها چیزهای مدرن ذکر شده عبارتند از سینماگر و یک اتوبوس، و می توان آنها را بدون تاثیر بر داستان، حذف کرد. Odd.EDIT: در ضمن، به انگلیسی، این شهر به عنوان Tomis شناخته می شود، نه Tomi، بنابراین من معتقد هستم که این چیزی است که مترجم نمی داند. من می خواستم بدانم جایی که تومی بود، اما نمی توانستم آن را در تایم اطلس جهان یا در ویکی پدیا پیدا کنم. من تا به حال بیوگرافی Ovids در ویکیپدیا نگاه کنید تا نام صحیح Tomis را پیدا کنید!

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب جهان آخر


 کتاب سفرنامه ی ابن فطومه
 کتاب مارکس
 کتاب
 کتاب مردی که همه چیز همه چیز همه چیز داشت
 کتاب پاسگزاری
 کتاب زندگی عشق و دیگر هیچ