معرفی کتاب بیلی بتگیت

اثر ادگار لارنس دکتروف از انتشارات قطره - مترجم: بهزاد برکت-دهه 1980 میلادی

بستر اجتماعی بيلی بتگيت محله‌ی برانکس است، جايگاه فرودستان نيويورک؛ اما اين فرودستی الزاماً حديث فلاکت نيست زيرا اين مردم تهيدست آرزوهای بزرگ دارند و می‌خواهند ثروتمند و خوشبخت باشند، از اين‌رو آنان هم به دنبال تحقق رؤيای آمريکايی هستند، گيرم دستيابی به اين رؤيا از راه خلاف و جنايت و خون و مرگ ممکن شود. بنابراين مردم برانکس فقيرند اما مصيبت‌زده نيستند، بی‌پناهند اما دل‌مرده نيستند. اصل مسلم برای‌شان جنگيدن برای رسيدن به خواسته‌های‌شان است، پس مهم نيست چه هستند، مهم اين است که چه می‌خواهند باشند. در نوع نگاه آن‌ها به زندگی، واقعيت مناط اعتبار نيست بلکه آرزوها، خيال‌بافی‌ها و رؤياها حقيقت زندگی‌اند. در حقيقت، دکتروف پس‌زمينه‌ی اجتماعى سخت و واقعى را ‌تا آن‌جا که تحريف، بی‌هويت و خنثى نشود، شاعرانه می‌بيند و در حقيقت درک جهان مدرن از واقعيت را به دوران پسا‌مدرن می‌برد، و از اين منظر است که بيلی بتگيت را می‌توان يک رمان پست‌مدرن دانست


خرید کتاب بیلی بتگیت
جستجوی کتاب بیلی بتگیت در گودریدز

معرفی کتاب بیلی بتگیت از نگاه کاربران
داستان از کودکی بیلی شروع میشه که در محله ی فقیر ِ نیویورک زندگی میکنه و آشناییش با سرکرده یک باند گانگستری باعث ورودش به گروه اونها میشه . در ابتدا در جریان کارهای مهم قرار داده نمیشه تا وقتی که هوش و زرنگیش باعث میشه پیشرفت هایی داشته باشه و بهش اعتماد کنند. بیلی داستان زندگیش رو تعریف میکنه از جایی که زندگی میکرده دختری که دوستش داشته تا ورودش به دسته داچ شولتز تا اتفاقاتی که براش میوفته و رابطه ش با افراد گروه گانگسترها. با خوندن همین جزییات و توصیفاته که شخصیت های کتاب رو میشناسیم. مثل وقتی که درباره شتولتس میگه من هم مثل دیگران بازیچه او بودم و تمام مدت امیدوار بودم که حاش موافق باشد. در حضورش آدم خفقان میگرفت. فرمان که میداد با تمام وجود سعی می کردم کار بی نقص باشد چرا که عذر و خواهش کارگر نمی افتد.
اما قشنگ ترین قسمت کتاب بنظرم وقتیه که بیلی پیش مادرشه. مادری که حرفی از اشتباهات پسرش نمیزنه و تنها حضورش حتی باوجود افسردگی که داره باعث دلخوشیه بیلیه.
عاشق مادرم بودم چون این همه جنایت دورو برش شکل میگرفت و او همچنان معصوم مانده بود, درست مثل پیامبری که نگران امت خویش است. عاشقش بودم چون برای بقای محبت در این هنگامه خشونت, جنونی آرام و بی آزار را انتخاب کرده بود. هر وقت کمترین انزجاری از کار خود پیدا میکردم به او فکر میکردم. ص339
آدم خیلی سریع با پول اخت میشود, جادو رنگ می بازد و بی اهمیت میشود. با این همه حقوق مادر در رختشویخانه هفته ای دوازده دلار بود. آن پول برایم ارزشمند بود, مثل قدیمها, اما پولی که من از راه هرزگی درمی آوردم برایم اعتباری نداشت. ص107

و چه نگاه زیبا و توصیفات دلنشینی داره دکتروف مثل توصیف شب
چراغها خاموش بود و صدای زنجره ها در کشتزارهای اونونداگا چون نبض بلند شب مینواخت, انگار شب موجودی عظیم چو دریاست که در آن زندگی میکنند, عشق می ورزند و می میرند.
و یا وقتی از اندوه تنها ماندن بیلی بعد از مرگ کسانی که میشناخته میگه
چرا همگی چنین بناگاه رفته اند, انگار مرگ هم مراوده وهم است. تنها باور نکردن مرگ است ,مرگ که در ناباوری نخوت ما دمی درنگ کرده است و ما باورمان شد که هستیم, انگار همانی نیستیم که در یک آن خاموش میشود.


مشاهده لینک اصلی
I do enjoy reading Doctorow but I cant find a word, a relevant sentence, something which reveals my high respect to him and his works / novels.
بیل باتگیت با ترجمه ی زیبای نجف دریابندری به فارسی منتشر شده است.


مشاهده لینک اصلی
Doctorow، شما احتمالا آگاه هستید، بهتر است به نوعی داستان تاریخی متمرکز شوید که متمرکز بر قسمت های مختلف در تاریخ قرن بیست و یکم آمریکا (همه از استنفورد وایت گلدمن تا جولیوس و اتل روزنبرگ داستان خود را بازبینی می کنند). او چند کاراکتر داستانی (به طور معمول راوی)، برخی از پروسهای پرشور، اما نه مدرنیستی را اضافه می کند، و داستان به خود می گوید! این بار هلندی شولتز، لاکی لوچیانو و دیگر گانگستر های ممنوعه (و فقط پست) دوران است. راوی یک پسر نوجوان از برونکس است، به عنوان یک ضربه زدن به باند شولتز به تصویب رسید، و حوادث 1935 کاملا صادقانه است. بعضی اوقات کل کتاب، نحوه شناخت واقعیت ها به شکل تازه ای به شکل ظاهری، به معنای فراهم آوردن مفاهیم برای درک شوستا، معروف به سورئالیست @ آخر کلمات @ سخنرانی است، البته هنوز هم، هنوز هم باقی مانده است.

مشاهده لینک اصلی
Doctorow چنین سازنده کلمات است. واژگان او چشمگیر است، نوبت خود را از عبارت شگفت انگیز، قطب نما در شخصیت خود را فریبنده است. این داستان Billy از تلاش او برای فرار از محله روستایی فقیرانه خود را در دهه 1930 توسط وابستگی با یک باند مشهور از مهاجمان. این اجرا از خنده دار به morbid، از ملایم به بی رحمانه با چابکی شگفت انگیز است. من از این کتاب لذت بردم تنها مشکل من این بود که صدای روایت بیلی، برای یک دانش آموز حداقل 15 ساله پیچیده بود. این فصل تنها در فصل نهایی نیست که ما یاد بگیریم که بیلی این داستان را به عنوان یک بالغ با تجربه های بسیاری که صدای او را شکل می دهد، مرتبط می کند.

مشاهده لینک اصلی
اولین نبرد من از زمانیکه من در نوامبر به خانه رسیدم، به شدت تحت تعقیب قرار می گیرند، توضیحات گسترده ای دارند و من اینجا اینجا هستم. تنها دو انسان در زمین هستند که باید بتوانند قواعد زبان انگلیسی را به داستان خود ختم کنند: Cormac McCarthy و جیمز الروری. متوجه شدم Doctorow خیلی قبل از این نویسندگان آمد، بنابراین می توانم درک کنم که چرا برخی افراد ممکن است یک نقطه نرم برای او داشته باشند. نه من. این همان نقشه ی پسر بچه ملاقات با مافیای در Nicholas Pileggis Wiseguy بسیار بهتر بود، که بعدها به عنوان فیلم Goodfellas تبدیل شد. به آن یکی ضربه بزنید

مشاهده لینک اصلی
این جالب بود! چند نمونه از خشونت گرافیکی تا حدودی وجود داشت - این باند هلندی شولتز بود - اما نه به طرز وحشیانه ای و نه به اندازه ای که من ترس بودم. همچنین یک صحنه جنس گرافیکی تا حدودی وجود داشت. شاید اولین بار در سال 1989 منتشر شد که گرافیک بیشتری داشته باشد، اما جنس در کتاب ها دیرتر گرافیک شده است و من فکر می کنم این ممکن است کمی خفیف باشد. فیلم مستند جالب است. او کمی با ساختار حکمش آزاد است و چند بار بارها و بارها به ریدا رفتم، فکر کردم که آیا ذهنم سرگردان بود و چیزی را از دست داده بود. نه، او فقط رشته ها همراه با کاما. تعداد زیادی از جملات و تعداد زیادی کاما در چند مورد وجود دارد. اگر چه این در اولین شخص گفته شده است، من سبک را به عنوان جریان هوشیاری توصیف نمی کنم. اما این ممکن است به این دلیل باشد که فوکانرز \"صدا و خشم\" را خوانده است، که بخشهایی از آنچه که من به عنوان جریان آگاهی شناختم را درک می کنم. این طرح مناسبی دارد. توصیف ها خوب نیستند، اما در این تنظیم رضایت بخش هستند. این داستان عمدتا بیش از یک سال طول می کشد. بیلی در جنوب برونکس زندگی می کند، یک محله فقیر به اندازه کافی سخت است که تصور کند که آنها دانش داشته اند که کشور در افسردگی بوده است. Billy توسط گانگستر نیویورک، هلندی Schultz، که او را به عنوان پسر توانا می نامد، متوجه شده است. @ Billy کاملا توانایی دارد که بتواند انتظارات این توصیف را پر کند.

مشاهده لینک اصلی
Doctorow تصویری از گانگستر شولتز هلند را بازسازی می کند، سال های خود را از دست داد. ما در آمریکا از 30 سالگی و همه چیز کنترل قدرتمند هستیم. مافیا italiană Ã®È construieÈ ™ ™ و امپراتوری، مافیای محلی کنترل războiesc برتری E ™ من\u003e به عنوان مثال و مستس\u003e asistă pasivă نه این جنگ داخلی را، در بخشی به لطف فساد\u003e را جهان generalizate.ÃŽn این، بیلی بوتگیت، راه خود را به دایره صمیمی هلندی می دهد. بیلی توسط پول، با انعکاس پرشده از نخبگان گانگستر، ناامید شده، شاهد قتل، تقلب، خشونت باند است. نابسامانی ها و دوران کودکی به سرعت فراموش می شوند و با خدمات کوچک که باید انجام می شوند، تعادل ایجاد می کنند. رمان خوب نوشته شده، هیجان، با پرتره با الهام از جهان واقعی از 30S امریکا، یک رمان که redă جغرافیای vieÈ palpabilă\u003e او ™ و چگونه به در آن سال ها زندگی می کنند. به علاوه، یک ترجمه فوق العاده توسط Gafiía ساخته شده است.

مشاهده لینک اصلی
دسته بندی های مرتبط با - کتاب بیلی بتگیت


#ادبیات اقتباسی - #داستان معمایی - #جایزه ی پن فاکنر - #جایزه ی حلقه منتقدین کتاب آمریکا - #ادبیات آمریکا - #داستان تاریخی - #ادبیات داستانی - #ادبیات معاصر - #داستان جنایی - #دهه 1980 میلادی - #پرافتخارترین کتاب ها -
#انتشارات قطره - #ادگار لارنس دکتروف - #بهزاد برکت
کتاب های مرتبط با - کتاب بیلی بتگیت


 کتاب بالتازار و بلموندا
 کتاب زندان هایی که برای زندگی انتخاب می کنیم
 کتاب ستاره ها را بشمار
 کتاب دژخیم عشق
 کتاب شفای زندگی
 کتاب عاشق