کتاب بیابان

اثر ژان ماری گوستاو لوکلزیو از انتشارات دیبایه - مترجم: آزیتا همپارتیان-دهه 1980 میلادی

کویر یک رمان است که متشکل از دو روایت متناوب است که در مخالف قرار دارند. اولین اتفاق می افتد در بیابان بین سال های 1909 و 1912 و مهاجرت یک پسر جوان نوجوان، نور و مردمش، مردگان آبی، رزمندگان متواضع کویر را فرا می گیرد. قبیله Nours از سرزمین های خود توسط سربازان مستعمرات فرانسوی فرار کرده است تا از دره Saguiet El Hamra برای کمک به رهبر معنوی بزرگ به نام Water of the Eyes استفاده کند. روایت دوم داستان معاصر لالا، نسلی از مردگان آبی را مربوط می کند. اگرچه او یک یتیم است که در یک جزیره ای شناخته می شود که به نام پروژه در نزدیکی یک شهر ساحلی در مراکش شناخته می شود، خون عشیره افتخار و مشتاق او در رگ هایش اجرا می شود. خیلی زود Lalla باید فرار از ازدواج اجباری با یک مرد مسن تر و ثروتمند فرار کند. او به فرانسه سفر می کند و در بسیاری از محاکمه ها از کار در مجتمع پرستاری تا موفقیت به عنوان یک مدل مد بسیار پرداخت می کند، اما او هرگز خون خونین اجداد خود را تحمیل نمی کند.


خرید کتاب بیابان
جستجوی کتاب بیابان در گودریدز

معرفی کتاب بیابان از نگاه کاربران
ცრრ¢ რრ«áƒœáƒ\" ლრრ\"რ™ წრსრრ~ áƒ-ხრ~ áƒ، áƒ\" რáƒ'რწრ\"ლრ~ ~ ლრც، áƒ\u003e რáƒ، რრáƒ\u003e áƒ\u003e რრáƒ'რრ~ ~ რს რრრ~ ს რრáƒ\u003e წრ~ ~ áƒ'ნრს áƒ'რრ\"რშლრ~ სრ-რნრრ• რ\"შáƒ\" ნც რ£ რ\"რáƒ'ნრშრ~ რ| რáƒ\u003e რ© ნáƒ\" რ\"áƒ'რ~، áƒ'რძ რნáƒ، რ~ რ¥ რრ£ რსრ~ ცხრ\"ს، რ¥ რ• რ~ ~ შრრნ რ¥ რრáƒ\" áƒ'ს، რ£ რ\"რრáƒ'ნს ®áƒ\u003e რრ£ რს (რრáƒ\u003e რ\"ლრ~ ც სრცრრáƒ\" რრრ~ ს რ| წრრ\"რრ~ ლრ~) ƒ \"რრ£ áƒ\" რáƒ'ნრს áƒ-რრ• £ რ~ სრფლრ\"áƒ'რს، სრáƒ\" რ• რ\"რლáƒ\" რ~ ნს ყრრ• რ\"ლáƒ\" რ| რ\"რრáƒ\u003e áƒ\" ლსრც áƒ\u003e რ£ ცრლრ~ რრ¥ რ• ს რ~ რ¥ რრ£ რრáƒ'რ. რ«áƒ ლრ~ რნ რ~ ნფრრáƒ\u003e რ£ ცრ~ რლრ~ ~ წრáƒ'ნრ~ áƒ، áƒ\u003e რრ™ ლáƒ\" რ\"რ| რ~ რს წ რრ™ რ~ áƒ-ხრ• რრ\".

مشاهده لینک اصلی
مدتها پیش، من چیزی را نگفتم که زبان را به عنوان قدرتمند و شگفت انگیز از آنچه که JMG Le Clà © zio می نویسد، مدیریت کرد. بدون مشکالت فراوان، می توان جو را نفس کشید، احساس می کند، بیابان در هر صفحه زندگی می کند، ترس از شخصیت ها. احساسات شنی تضمین شده - در بهترین حواس.

مشاهده لینک اصلی
یک داستان حیرت انگیز که در آن نوشته شده است، حماسی گسترده ای است که مرگ آهسته یک فرهنگ آفریقای شمالی را ثبت می کند. لو کلاسیک پروس به من یادآوری می کند که بسیار جالب از گابریل گارسیا مارکز است، یعنی شما از طریق آن به سرعت از بین نرفته اید، اما چرا شما می خواهید زمانی که سفر این حرکت است.

مشاهده لینک اصلی
ستارگان 2 به استعدادهای غیر قابل اجتناب نویسنده و قلم خیره کننده خود، حساسیت و حساسیت او، و توانایی او در جذب تصاویر در تخیل ما با گمراهی هجومی می پردازند. خواندن طولانی و تحریک آمیز که مطمئنا ارزش آن را ندارد، اما در کل طرح داستان نمی تواند در یکی از 50 صفحه خلاصه شود. در نهایت، کمی بیشتر جالب است، توضیح خشونت اشغال فرانسه در موریتانی و زمین مراکش، بد نیست. بخش مهمتر برای من همان جایی است که او از فرانسه دیدن کرد. برای بقیه DUN ENNUI ...............

مشاهده لینک اصلی
توقف بعدی من در \"همه کتابهای نوبل در ادبیات\" را مطالعه کنید. سفر من به شمال آفریقا به منزلۀ ژان ماری گوستاو لو کلاسیو رسید. لو کلاسیو جایزه نوبل ادبیات را در سال 2008 دریافت کرد. او در سال 1980 نوشته «Dà © sertâ € / â € œ کویر». DesertClezio بیابان به نظر من به عنوان یک استعاره برای بدبختی و بیکاری انسان است، اما همچنین برای یکپارچگی و درونی آن شادی بدبختی و خوشبختی انسان از طریق داستان هایی از نسل های مردی که به اعتقاد آن مردم عشایری آفریقایی مقدس مقدس است، گفته می شود. داستان دو شخصیت اصلی یک پسر، نور و دختر Lala است. این چنین داستان زیبایی است که هر بار که بخواهم از روزانه روزگار را فراموش کنم، آن را بخوانم. لال شما را به جایی می برد من عاشق خواندن آن در پرواز خود را به خانه و به لحاظ ذهنی در مکان های Lala من را گرفته و ببینید چه چیزی او را دیدم از شدت کویر به خشونت خیابان های مارسی زندگی ساکنان یک بار عشایر توسط شیوه زندگی و یا مردم روح، و بیشتر به زندگی پر زرق و برق ترین چهره عکس. گاهی اوقات درد و رنج خاموش Lalla در مورد خواندن سخت است. این نیز نمادین برای گروهی از مردم است که تحت تاثیر استعمار و پیامدهای آن قرار دارند. علامت های دزدی اگر عصبانیت عشق را دوست داشته باشد، لالا نیز هووا را می نامد، که نمیتواند آن را بنویسد، قلب کوچکی را امضا کرد. این نشانه که شما در صفحه کتاب پیدا خواهید کرد به این قضیه اضافه می کند که این کتاب به شما این امکان را می دهد. لال، همچنین Hawa نامیده می شود، هدیه ای از عشق است. اگر شما سعی می کنید برای پیدا کردن او که پاسخ او به شما یک چیز یا دو در تسلیم تدریس. لو کلاسیو با پالت سبکهایش را شگفت زده کرد و او را با آرامش، آرام، دلپذیر به یکدیگر متصل می کند. من این کتاب را دوست داشتم چون برای پناه دادن به من از نویز روزانه ایجاد شد. من تقریبا ناراحت شدم، وقتی که داستان جنگ و مبارزه را شروع کرد. مبارزه بین خالص و شرارت همیشه نمادین، «افراد» و کسانی که آنها را «فیناتیک» نامیده اند، یک جنگجوی کلی و یک بیابان است. نویسنده دیدگاه خود را در آغاز وقایع قرن بیستم در شمال آفریقا ارائه می دهد. لو Cezio در مورد کسانی که خود را مسیحی نامیده می شود سخت است. او می پرسد آیا پول دین واقعی آنهاست. گناه، آرامش، بیماری و ناامیدی کافی نیست، بومی ها باید قتل عام داشته باشند و مجبور شده اند رهبر خود را به قتل برسانند، به تنهایی، رها شده، انکار و فراموش شود. این کتاب طعم تلخ شیرین و تمایل به خواندن بیشتر توسط Le Clezio، نویسنده فرانسوی با موریتانی ها را می خواند.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب بیابان


 کتاب داستان های نیویورکر
 کتاب معلم یک دقیقه ای
 کتاب علم علیه شانس
 کتاب خداحافظ تا فردا
 کتاب ولگردی با قصد قبلی
 کتاب رنیا دختر غارتگر