کتاب بلم سنگی

اثر ژوزه ساراماگو از انتشارات هاشمی - مترجم: مهدی غبرایی-دهه 1980 میلادی

نویسنده‌ی رمان پرآوازه‌ی کوری، در بلم سنگی رمانی تازه و تخیلی می‌پردازد درباره‌ی جدایی شبه جزیره‌ی ایبری از اروپا و فرهنگ اروپایی، و آشوب و بلوا. ژوانا کاردا با شاخه‌ی نارون خطی نازدودنی بر زمین می‌کشد، ژواکیم ساسا سنگی به دریا پرتاب می‌کند، کوه‌های پیرنه از هم می‌شکافد و شبه جزیره از قاره کنده می‌شود و راه اقیانوس را در پیش می‌گیرد و دنیای غرب به هم می‌ریزد. خیل سارها بر فراز سر ژوزه آنائیسو در پروازند، پدرو اورسه لرزش زمین را حس می‌کند. این چهار تن پس از پیوستن به هم به راهنمایی سگی عجیب، ماریا گوابایرا را می‌یابند که جورابی با نخ آبی بی پایان را شکافته است. سفر ادامه می‌یابد و در جریان آن همگی به خودشناسی می‌رسند. ایده‌ی سفر که در رمان‌های دیگر ساراماگو نیز هست، در این‌جا به کمال می‌رسد.


خرید کتاب بلم سنگی
جستجوی کتاب بلم سنگی در گودریدز

معرفی کتاب بلم سنگی از نگاه کاربران
این ریش confiniun روز معمولی برای دلایل پیرنه نامشخص پشت سر هم و آنچه که قبلا بود شبه جزیره ایبری به زودی یک منطقه و به طور ناگهانی شروع به گشت و گذار در اقیانوس مردم Atlanticoalcune پیدا کردن خود را قادر به انجام کارهای و یا احساس حوادث و معمولی شما را به سفر را به اقیانوس ها را ببینید از طرف کوه ها، که در آن قبل از آن وجود ندارد، و در حال حاضر به نظر می رسد وجود دارد از هم اکنون در ... یک سگ اشاره راه و زنان همه با هم هستند ... و به طرز مرموزی باردار ساراماگو آن را دوباره که چیزی او می گوید، که طلسم بنابراین حتی اگر شما در حال خواندن چیزی آشکارا surreal're وجود دارد شما می توانید ببینید به جلو خواهد رفت بدانید که چگونه به پایان برساند، حتی اگر شما می دانید که وجود دارد به پایان خواهد رسید، به ندرت چون او به پایان می دهد، غذا خوردن تا هر صفحه به شما به جلو به طور کامل در کلمات آن عمل questunico از عشق را به سمت زمین و میراث تاریخی که هیچ کس تا کنون اجازه را پشت سر گذاشت، حداقل نه در یک کول بر روی ساراماگو

مشاهده لینک اصلی
در حالی که من در زندگی ام هستم، کتابهایی که تا کنون حذف شده اند کمی هستند. آرامش ذهن وجود دارد، شاید پلاچ بلر جار، شما می توانید Grand Ballad Vadetmedim. فیلیز بسیار ساراماوی را دوست دارد پس از خواندن این مرد، هیچکدام از نویسندگان در ترک ها، از جمله OP، وجود ندارد و حکم دادگاه بر این گونه ادامه دارد. من در اکتبر 2014 به لیسبون رفتم و رمان فیلین یولکلوگو را خیلی خوب می خوانم. من بازداشت آسان از سبک نوشتن مرد داشتم. من طنز را دوست داشتم در این سال جدید رمان را خواندم، همچنین دیلک را ساختم، نمیتوانم آن را بخوانم، آن را از فیلیز میخوانم. دزدان دریایی از اروپا دور می شوند. من مطمئن هستم که زندگی، تاریخ و سیاست خیلی زیاد درک نمی کند، اما متاسفانه این واقعیت را تغییر نمی دهد که بسیار حذف شده است. من تصمیم گرفتم که یک کتاب احمقانه نداشته باشم.

مشاهده لینک اصلی
Saramago جایزه نوبل ادبیات را در سال 1998 به نام رماننویس ترین متفکر در جهان امروز، توسط منتقد هارولد بلوم نامزد کرد. این فوق العاده ترین رمانهایش در داستان های غم انگیز و غریزی از پنج غریبه (و یک سگ که پوست نمی کند) که سرنوشت آن در هم آمیخته شده است، از آنجایی که شبه جزیره ایبرین از قاره اروپا جدا می شود و شروع به رفتن به اقیانوس اطلس می کند. داستان شگفت انگیز ساراماگوس و سبک منحصر به فرد (او علامت نقل قول ها را از بین می برد و دوره ها را بسیار کم مصرف می کند) برای شکل دادن به این داستان متحرک پر از طنز، عقل، فلسفه و معجزه برخورد می کند. رد سنگ یکی از کتاب های درخشان است، موفقیت آن به همان اندازه از عشق ساراماگوس به زبان به عنوان توانایی او به داستان کاملا شلوغی است.

مشاهده لینک اصلی
مانند بهترین کارهای خوزه ساراماگوس، این یکی به زیبایی نوشته شده و پر از خرد، محبت و حقیقت است. با درک عمیق خود از احساسات انسانی، به نظر می رسد که به زحمت هر دو شادی و رنج را تصویر می کنند. من واقعا سنگ قبر را دوست داشتم اگرچه مورد علاقه من نبود. من می خواهم دوباره آن را بخوانم، شاید بیشتر، برای درک بهتر این تمثیل دلربا. من این کتاب را به هر یک از نوازندگان جدید و یا اخیر استاد Iberian توصیه می کنم.

مشاهده لینک اصلی
من فکر می کنم این یک کتاب است که می تواند از خواندن و خواندن دوباره بهره مند شود. اغلب من یک کتاب را تمام نمیکنم و احساس میکنم چیزی واقعا منحصر به فرد خوانده ام. کاشی های سنگ گیج کننده، روشنگر، دلربا و قطعا منحصر به فرد است.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب بلم سنگی


 کتاب انتخاب سوم
 کتاب فروشنده یک دقیقه ای
 کتاب شب های هند
 کتاب عالیجناب کیشوت
 کتاب لیبرالیسم و محدودیت های عدالت
 کتاب در برابر تخت